מידע נוסף
גן הדובדבנים
גן הדובדבנים

גן הדובדבנים

התיאטרון המוסקבאי מוסובייט חוזר לישראל עם הפקה של אחד הבמאים הרוסיים המצליחים ביותר בעולם לאחד המחזות הקלאסיים האהובים של אנטון צ'כוב. ההצגה תתקיים בליווי כתוביות בעברית. לתשומת ליבכם - היושבים בשורות א'-3 יתקשולראותן.

עם הצגת גן הדובדבנים אנדריי קונצ'לובסקי משלים את בימוי טרילוגיית צ'כוב שלו: הדוד וניה, המצליח באירופה ובארה"ב ומגיע לישראל בפעם השלישית, שלוש אחיות שהוצגה בישראל ב 2012  ועתה ההצגה החדשה - גן הדובדבנים.

המחזה עוסק במשפחת גאייב, משפחה אריסטוקרטית שהתרוששה. המשפחה מנסה למנוע את הגזירה של מכירה פומבית של האחוזה ובה גן הדובדבנים. המשפחה מסרבת להצעה של לופאחין, שאביו היה צמית באחוזה, ואשר מעוניין לבנות במקום בתי קייט, ומנסה למצוא פתרון אחר. ג ןהדובדבנים נכתב על ידי צ'כוב בסוף ימיו. הוא נהג להתלוצץ באמרו, שבזכות המחזה המשיך לחיות עוד שלוש שנים תמימות. לכן כתב את גן הדובדבנים כקומדיה, למרות הסיום הטראגי ואובדן האחוזה.

ההפקהשל תיאטרון מוסובייט היתה מועמדת לפרס התיאטרון של העיתון קוסמוסול בכמה קטגוריות: ההופעה הבימתית הטובה ביותר, השחקנית הטובה ביותר (ג'וליה ויסוצקי - רנבסקאיה)והשחקן הטוב ביותר (אלכסנדר דומגרוב-  גאייב). הבמאי המשחק קונצ'לובסקי זכה בפרס מגן התיאטרון בקטגוריית הבמאי הטוב ביותר.

 

התיאטרוןהאקדמי מוסובייט הוא האחד התיאטרונים הותיקים ביותר במוסקבה, החוגג השנה 95 שנים.התיאטרון נוהל במשך שנים רבות על ידי יורי זוודסקי, תלמידם של קונסטנטין סטניסלבסקי ויבגני ואכטאנגוב. זוודסקי יצר את אחת קבוצות התיאטרון המעניינות והיצירתיות ביותר במוסקבה. המסורת שלו נמשכת עד היום, והתיאטרון משמש כביתם שלרבים מהשחקנים הרוסים המפורסמים ביותר בתחומי הקולנוע והתיאטרון.

ההצגהתתקיים בליווי כתוביות בעברית. משך ההצגה כ 2.5 שעות עם הפסקה אחת.

 

הגדלה